Vivo V40 SE - a meglepő kistestvér
Ha a Vivo nevet halljuk, elsőre talán még nem sokakban tudatosul, hogy egy mobilmárkáról van szó, pedig villámgyors fejlődést mutatott fel az elmúlt években. A kínai gyártó 2024 végére már az ötödik legnagyobbnak számított a világon, ráadásul az első négy versenyzőnél is nagyobb éves gyarapodást mutatott fel, hazájában pedig már egyenesen piacvezető.
A Vivo első körben még főként a távol-keleti piacon jelent meg készülékeivel, de nemrég már Magyarországon is megjelent, többek között a Yettel kínálatában. A gyártó eszközeit a nemzetközi sajtó egyértelműen azzal kapcsolatban emeli ki, hogy a kínai készülékek közül kiemelkedően jó az összeszerelési minőségük, ráadásul egyedi megoldásai, külső stílusjegyei miatt kiemelkednek az átlagból.
Kicsi a tesó, de erős
A 2024-es, nemzetközi piacra szánt Vivo kínálatban egyértelműen a V40 5G modell számít a legerősebbnek, de ahogy az már sok más gyártónál is megszokott, itt is megjelent egy olyan modell, amely néhány funkciót összevonva, bizonyos kompromisszumokat megkötve a csúcsmodell jóárasított változatának számít, ezáltal közel ugyanazt az élményt sokkal elérhetőbb módon kínálja. A Vivo esetében ez a V40 SE.
A "kistestvérség" egyrészt a hardver terén érhető tetten, itt ugyanis a Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 rendszerchip dolgozik a burkolat alatt - ez azonban nem azt jelenti, hogy egy lassú készülékről van szó, ez egy erős középkategóriás mobilprocesszor, amely fürgén futtatja a legújabb alkalmazásokat is. A memória 8 GB, a háttértár 256 GB, de még itt is kapunk bővítési lehetőséget microSD memóriakártya használatával.
Amin viszont nem spóroltak, az az akkumulátor, melynek kapacitása 5000 mAh - a takarékos hardver és a nagy akku miatt eleve jó sokáig bírja a telefon egy feltöltéssel, ráadásul akár 44 W-os gyorstöltést is használhatunk.
Divatos külső
A telefon már első látásra is kiemelkedik a középkategóriás készülékek közül, hiszen egyedi textúrával ellátott hátlapot kapott, amelyből csak a kamerasziget emelkedik ki. A mobil mindössze 185,5 grammot nyom és csupán 7,79 milliméter vékony, így kényelmesen elfér a kézben. Az IP54 por- és vízállóság ugyan nem teszi "búvártelefonná", de az eső vagy a véletlen fröccsenés ellen megvédi a készüléket.
Az 1080x2400 képpont felbontású AMOLED kijelző 6,67 hüvelykes képátlót kapott, és képes a 120 Hz-es képfrissítésre is, akár 1800 nites maximális fényerő mellett, tehát kategóriájához képest kifejezetten sima képváltásokkal, minden körülményben jól látható, színgazdag és kontrasztos élménnyel találkozhatunk.
Kamerában sem utolsó
A jóárasítás egyik "áldozata" általában a kamera szokott lenni, és ez részben igaz a V50SE-nél is, de összességében még így is kifejezetten jó összeállítás maradt ezen a modellen. A hátlapon a főkamera továbbra is 50 megapixeles, emellé itt egy 8 megapixeles széleslátószögű és egy 2 megapixeles makrókamera társul. A kijelzőbe fúrt előlapi kamera 16 megapixeles.
Viszont itt is kapunk egy sor extrát, például a széles látómezős szelfit, ahol nem csak mi magunk, de akár barátok vagy a család is elfér, automata éjszakai mód segíti a fényszegény környezetben készülő képeket, de van még portréknál alkalmazható háttérelmosás vagy kettős nézetű videó is, ahol egyszerre látjuk a hátlapi és előlapi kamera képét.
Összességében a Vivo V40 SE ügyesen oldotta meg azt, hogy néhány erősebb funkció lefaragásával, de továbbra is egy jól használható, megbízható modell formájában ad olcsóbb alternatívát a V40-nek, ezért bátran ajánlható akár fiatalok első készülékének, vagy olyanok számára, akik nem szeretnének csúcskészülék-szinten költeni egy telefonra, de azért fontos nekik egy jól összerakott mobil.