

Yettel 5G hálózata
Még több készüléket és még több adatforgalmat csak egy új generációs hálózat tud kiszolgálni.
VoLTE a Yettel 4G-n
A Voice over LTE (VoLTE) technológia lehetővé teszi, hogy egyszerre telefonálj és netezz a Yettel 4G-n.
98%-os lefedettség
Magyarország Yettel adat lefedettsége 98,26 %-os, aminek a kapacitását folyamatosan bővítjük.
A szelessav.net a Nemzeti Média-és Hírközlési hatóság, az NMHH Szélessáv Programjának részeként jött létre, hogy független felületként segítse a hazai szélessávú szolgáltatások ellenőrzését. Az oldal az NMHH saját méréseire épülő, szakértők által hitelesített adatbázist használ.
Az NMHH speciális mérőautókkal járja az országot folyamatosan, amik a hazai mobilhálózatok lefedettségét és az elérhető mobilinternet sebességét mérik, megbízható adatokat biztosítva a szelessav.net-en közzétett statisztikához. Az 5G hálózatok gyorsaságának mérései 5G-képes, a 4G hálózatok mérései 4G-képes mobileszközökkel történnek.
A legfrissebben közzétett, országos összesített mérési eredmények alapján a Yettel mobilhálózata biztosítja a leggyorsabb átlagos le- és feltöltési sebességet. Az elérhető sebesség az ország egyes pontjain eltérhet, ami befolyásolhatja a szolgáltatók közötti sorrendet is lokális szinten, ezeket az értékeket bárki a szelessav.net oldalon utca szinten ellenőrizheti, így akár a saját lakóhelyén elérhető sebesség értékeket is megismerheti ezen az oldalon: Internetes sebességmérések: országos, összesített eredmények ‐ Szélessáv.net
Az Ookla piacvezető globális vállalat, amely többek között a népszerű Speedtest alkalmazást üzemelteti. Ennek lényege, hogy a mobilfelhasználók a telefonjukra telepített Ookla Speedtest alkalmazással mérhetik a mobilinternet vagy WiFi internetsebességét. Az Ookla ezeket az adatokat a megfelelő adatvédelmi szabályok betartásával (névtelenül) tárolja, majd összesítve használja fel ezeket, hogy egy adott országban, régióban melyik internetszolgáltató milyen kapcsolódási élményt nyújt ügyfeleinek.
A leggyorsabb szolgáltatót – negyedéves időszakokban vizsgálva – a Speed Score segítségével határozzák meg. A Speed Score egy összetett mérőszám, amely a felhasználói mérések alapján a hálózatok teljesítményének értékelésére szolgál. A Speedtest eredményeket az Ookla egy „mintaépítési” folyamaton keresztül szabványosítja, amelyeket fejlett statisztikai elemzésekhez lehet használni.
A Speed Score az egyes szolgáltatók letöltési és feltöltési sebességét méri. A végső Speed Score 80%-át a letöltési sebesség eredményei, 20%-át pedig a feltöltési sebesség eredményei adják. A Speed Score egy módosított átlagot használ, hogy bemutassa a szolgáltató hálózatán elérhető letöltési és feltöltési sebességeket. A sebességeket a 10. percentilis, az 50. percentilis (más néven medián) és a 90. percentilis alapján kalkulálják, és ezeket egy súlyozott átlagban összesítik 1:8:1 arányban. A legnagyobb hangsúlyt a letöltési és medián sebességekre helyezik, mivel ezek tükrözik leginkább azt, amit a szolgáltatók ügyfelei a mindennapokban tapasztalnak.
Az Ookla 2024 harmadik és negyedik negyedéves mérései alapján egyértelműen a Yettel mobilhálózata lett a leggyorsabb Magyarországon 4G és 5G tekintetében is*, mind letöltési mind feltöltési sebességet vizsgálva.
*: A következő kategóriákban:
A részletes Ookla riportot és leírást az Ookla mérési módszeréről itt találod: Hungary – Yettel 2024 Fastest Mobile Network Speedtest Award
Az aktuális mérések alapján Magyarországon a Yettel mobilhálózatának a leggyorsabb az átlagos letöltési és feltöltési sebessége. Fontos azonban megjegyezni, hogy az átlagos értékek kiszámítása során az ország különböző pontjain végzett mérések eredményeit vesszük figyelembe, így ezek az értékek helyenként eltérhetnek: a mobil technológia sajátosságai miatt ez nem azt jelenti, hogy az ország minden pontján a Yettel mobilhálózata a leggyorsabb, de az országos összesített adatok alapján a Yettel mobilhálózata érdemi különbséget mutat a versenytársak mobilhálózatának infrastrukturális teljesítménye között.
Ha kíváncsi vagy a lakhelyeden tapasztalható sebességre vagy a mérési eredményekre, nézd meg a szelessav.net oldalán Internetes sebességmérések: országos, összesített eredmények ‐ Szélessáv.net
Vagy indíts egy mérést a Speedtest segítségével: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
A mobilhálózat egy vezeték nélküli kommunikációs rendszer, amely lehetővé teszi a telefonálást és internetezést rádióhullámok segítségével. A mobilhálózatok előnye a vezetékes hálózatokkal szemben, hogy nemcsak egyhelyben tartózkodva, hanem mozgás közben is folyamatos kapcsolatot biztosítsanak. Fejlődési generációi közül a 4G kiváló minőségű hanghívást és gyors, stabil internetkapcsolatot kínál, míg az újabb 5G technológia még nagyobb le- és feltöltési sebességet, gyorsabb válaszidőt és rengeteg eszköz egyidejű kiszolgálását teszi lehetővé. A 4G technológia lakosságra vetítve országosan 99%-os lefedettséggel, míg az 5G technológia egyre növekvő, már 52%-os lefedettséggel érhető el a Yettel hálózatán.
Magyarországon elsőként mind lakossági és üzleti ügyfeleink számára országosan elindítottuk az „önálló 5G” szolgáltatást is, ami SA 5G névre hallgat (stand alone 5G). Ezt 2023 ősze óta OtthonNet és IrodaNet ügyfeleinknek, 2025 márciusától pedig már mobiltelefonos ügyfeleinknek is elérhetővé tettünk. Ez az a technológia, amellyel az 5G önmagában képes működni, 4G-hez való csatlakozás nélkül. Ezzel válik elérhetővé a jövőben minden olyan hálózati funkció is, amit az 5G rejt magában, mint például az 5G-alapú hanghívás. Jelenleg azon dolgozunk, hogy hálózatunkon minél több készülékkel elérhető legyen ez a szolgáltatás.
A mobilinternet technológia hatalmas léptekkel fejlődik, ugyanakkor a szolgáltatás elérhetőségét és minőségét térben és időben számos tényező befolyásolja. Ilyenek például a lefedettség, az elérhető technológia, az alkalmazott rádiófrekvencia, a hálózat szabad kapacitása, az épített és a természetes környezet elemeinek (növényzet, domborzat, épületek) hatása a rádiójel terjedésére, valamint a használat ideje (pl. esti órákban többen használják a szolgáltatást, ami az elérhető kapacitásokat több előfizető között osztja el). Ezek a tényezők az elérhető sebességet pozitív és negatív irányban is jelentős mértékben befolyásolhatják.
Ha érdekel, hogy a lakhelyeden milyen a mobilhálózatok sebessége, kattints ide, és ellenőrizd a térképen: Internetes sebességmérések: országos, összesített eredmények ‐ Szélessáv.net
Jó tudni: a gyors internetet biztosító 4G és 5G mellett érdemes kitérni még a 2G hálózatokra is. Ez a ma már több mint 30 éves technológia képes megfelelő minőségű hang- és igen korlátozottan, de adatszolgáltatás lebonyolítására is. Ez a hálózat a mai napig velünk van, mert jelenleg minden, a hálózatunkra csatlakozó eszköz támogatja, így egy biztos alapot ad a hangszolgáltatásnak, illetve számos alacsony sávszélesség-igényű ipari eszköznek elegendő az 2G által biztosított adatmennyiség (pl. pénztárgépek, riasztók stb.). Fontos azonban megjegyezni, hogy a 2G hálózat rendeltetése szerint mobilinternet hozzáférési szolgáltatás igénybevételére nem alkalmas, mivel a mai kor mobilfelhasználói követelményeit messze nem teljesíti a 2G, vagyis praktikusan egy modern okostelefon 2G hálózatra csatlakozva olyan, mintha nem is lenne mobilinternet elérése (pl. YouTube, zenei és video streaming, fájl letöltésére, social media alkalmazások használatára, multimédiás tartalmak megosztására nem használható). Tehát a 2G hálózatok is képesek adatkapcsolat bonyolítására, de egyrészt technikai, másrészt ügyféléménybeli okokból sem mérik vagy szerepeltetik a független szolgáltatók az összehasonlításaikban (tekintettel arra, hogy például a gépek közötti kommunikációban nem az adatátviteli sebesség a meghatározó működési szempont, hanem az aktív adatkapcsolat) így az itt bemutatott eredmények között is kizárólag a 4G vagy 5G mérésekből származó információk szerepelnek.
108 MP-es főkamera
Yettel Prime Simple Net tarifával,
2 év hűséggel
50 MP-es főkamera
Yettel Prime Max tarifával,
2 év hűséggel
200 MP-es főkamera
Yettel Prime Plus tarifával,
2 év hűséggel
Koller György: Egy mobilhálózat sosincs teljesen készen
„Az önálló 5G-vel megjelenik a „hálózatszeletelés” lehetősége, ami elsősorban gyárak, termelőüzemek számára érdekes, hiszen az 5G hálózat minden előnyét képes nyújtani a publikus hálózattól teljesen függetlenül.”
2024. január 23.
Megjött a VoWiFi a Yettel lakossági ügyfeleinek
„Immár a Yettel Magyarország lakossági ügyfelei számára is elérhetővé vált hivatalosan a Wi-Fi kapcsolaton keresztüli hanghívás, mellyel a szolgáltató előfizetői olyan helyszíneken is használhatják okostelefonjukat hanghívásra, ahová a mobilhálózat nem vagy nem megfelelő minőségben ér el.”
2023. december 07.
A Yettel bekapcsolta az új mobilhálózatot – van, aki már most használhatja
„Magyarországon elsőként tette elérhetővé ügyfelei számára az önálló 5G technológiát a Yettel. Ezzel a fejlesztéssel válik valóra az 5G-szabvány számos előnye: lényegesen rövidülhet a válaszidő, növelhető az elérhető le- és feltöltési sebesség és további digitális szolgáltatások bevezetése valósulhat meg.”
2023. november 21.
Hálózat, lefedettség, általános tudnivalók
Kültéri és beltéri lefedettség
Beltérben az épületek csillapítása miatt kisebb a jelerősség, ezért a kültéri minőségnek megfelelő beltéri lefedettség csak kisebb területen érhető el, ahogyan a térképen is látható. Ugyanazon a helyen a kültéren tapasztalható le- és feltöltési sebességhez képest beltéren kisebb le- és feltöltési sebességek érhetőek el, ezt mutatják a térképen a kiválasztott ponthoz tartozó magyarázatban megadott irányadó értékek.
Milyen sebességre számíthatsz?
A különböző adatátviteli technológiák eltérő le- és feltöltési sebességet biztosítanak.
Várható sebességek:
Minőségi mutató meghatározása:
Kínált sávszélesség: a Szolgáltató által az internet-hozzáférési szolgáltatás nyújtása során az adott előfizetői hozzáférési ponton le- és feltöltési irányban elérhető, a szolgáltatáshoz rendelt adatátviteli sebesség felső elméleti határa, a besugárzási (lefedettségi) terület bármely kültéri pontján, bármely időpontban, Mbit/s-ban megadva.
A Szolgáltató által kínált sávszélességekhez tartozó le- és feltöltési sebességek a különböző adatátviteli technológiák esetében a következőek: 4G/LTE - 150/50 Mbit/s; 4+/LTE - 300/50 Mbit/s.
Az adott tarifacsomaghoz, kiegészítő szolgáltatáshoz tartozó kínált sávszélesség a fenti sebességektől eltérhet, melyről információ a Díjszabásban (ÁSZF 1/A. és 1/B. mellékletek) az érintett tarifacsomag, valamint kiegészítő szolgáltatás leírásában található. A kínált sávszélesség elérésének feltétele az adott területen a szolgáltatást biztosító hálózati technológia elérhetősége, az azt támogató eszközök (pl. készülék, megfelelő SIM) megléte, illetve a hálózat aktuális leterheltsége.
*Várható sebesség: A lefedettségi térképünkön megjelenített várható sebesség értékek a Yettel mérései alapján készített becsléseken alapul. A megadott sebességértékek átlagos/iránymutató értékek, amelyek a terület lefedettségi viszonyaitól, a felhasználók számától függően változhatnak, a megadott értékekre nem vállalunk garanciát.
Garantált sebesség: az internet hozzáférési szolgáltatáshoz rendelt a Szolgáltató által az adott előfizetői hozzáférési ponton le- és feltöltési irányban a besugárzási (lefedettségi) terület bármely kültéri pontján teljesíteni vállalt legkisebb adatátviteli sebesség, Mbit/s-ban megadva. A Szolgáltató által garantált le- és feltöltési sebesség valamennyi adatátviteli technológia esetén: 0 Mbit/s.
Hogy a lehető legjobb és leggyorsabb mobilhálózatot biztosítsuk neked, folyamatosan fejlesztjük és készítjük fel hálózatunkat az újabb generációs technológiák fogadására.
2G: A még 2G-snek számító GPRS technológia bevezetésével a mobilos internetezésért számított percdíj megszűnt. Ugyanebben az időszakban megjelentek a kamerás és színes kijelzős mobilok, így lehetővé vált akár az is, hogy fotót küldjünk a telefonunkról.
3G: Egy megabájt adat letöltése negyedóra helyett már csak 20 másodpercet vett igénybe. Mindössze kilenc év alatt ezerszeresére nőtt a mobilinternet sebessége: 1999-ben még csak 14,4 kilobit/s-mal lehetett letölteni, 2008-ban viszont már 14,4 megabit/s-os sebességet kínáltunk. 2022. júniusától a 3G hálózatot fokozatosan lekapcsoljuk. Ezzel együtt a hálózatmodernizáció részeként nagyobb kapacitást biztosítunk a 4G/5G technológiáknak.
4G: Bevezettük a 4G szolgáltatást, lehetővé vált, hogy olcsó havidíjért bárki olyan Hipernetre fizessen elő, amelyet egész hónapban intenzíven használhat. 2012-ben a Yettel ügyfelei számára Budapest teljes metróhálózatán elérhetővé vált a Hipernet.
4G+: Napjainkban arra koncentrálunk, hogy bővítsük a kapacitásunkat. Arra törekszünk, hogy a mobilhálózatok jelenlegi csúcsát jelentő 4G továbbfejlesztett változata, az akár 300 Mbps-os letöltési sebességet biztosítani képes 4G+ technológia még több bázisállomáson elérhető legyen.
VOLTE: Gyorsabb hívásfelépülést és jobb hangminőségű hívásokat hoz a közelmúltban indított Voice over LTE (VoLTE) technológia, amely lehetővé teszi, hogy a Yettel ügyfelei egyszerre bonyolítsanak hanghívást és netezzenek 4G-n.
5G: Mivel tízszer olyan gyors, és tízezerszer annyi készüléket tud majd kiszolgálni, mint a 4G, a nagyon alacsony válaszidős hálózat nem csak a munkánkat fogja hatékonyabbá tenni, a mindennapi életünk is vele okosodik. Szakik számára: különböző típusai hullámokban épülnek majd ki. Az eMBB a 2020-as évekre, a mMTC akár már 2021-re várható, az URLLC építése pedig 2021-2022-től kezdődhet.
Időszakos hálózatmodernizációs munkálatokat folytatunk, amelyek a Yettel mobiltelefon és mobilinternet szolgáltatásainak átmeneti minőségi romlását vagy kimaradását is okozhatják. A fejlesztések célja, hogy a jövőben még magasabb színvonalú szolgáltatást biztosíthassunk ügyfeleinek.
Az aktuálisan érintett területek és időpontok listája itt található.
Bázisállomások közelsége: A hálózat minőségét befolyásolja a bázisállomások elhelyezkedése (közelsége, sűrűsége). Minél rövidebb utat kell megtennie a rádióhullámnak, annál kevésbé romlik a jel minősége.
Épületek és a többi mobil: A környezetedben tartózkodó felhasználók száma befolyásolja azt, hogy milyen erősnek érzed a hálózatunkat, mint ahogy az is, hogy egy mezőn, vagy egy vastag falú épületben állsz-e.
Mediterrán ciklonok: A hálózatról alkotott képedet befolyásolja az időjárás is – nagyobb viharok esetén sokkal másabbnak érezheted a hálózat minőségét, mint egy szélcsendes, napsütötte reggelen.
5G tudnivalók
Többszöröse a jelenlegi LTE/4G élménynek. Fontos, hogy a mobilod is 5G képes legyen, valamint az adatátviteli sebesség függ egyrészt a használat helyétől, azaz, hogy az adott helyen mennyire optimális a rádiós környezet (épületek, dombok, egyéb tereptárgyak árnyékolása például), másrészt a hálózat terheltségétől, azaz, hogy mennyien használják éppen az adott cellát. Az 5G jelentős kapacitásnövekedést jelent, ami nem is a maximális letöltési sebességben hoz érdemi változást, hanem a terhelt időszakokban: nem lesz romlás az érzékelt minőségben, hiszen az 5G egyidőben lényegesen több eszközt képes kiszolgálni.
További infót itt találsz.
Minden, amit az 5G-ről tudni szeretnél megtalálható oldalunkon: https://www.yettel.hu/5g
Magyarországon a Yettel adat lefedettsége 98,26 %-os, aminek a kapacitását folyamatosan bővítjük. A lefedettségi térképünket itt tudod megnézni, ahol megadhatod a címedet is és megmutatjuk milyen lefedettség érhető el nálad.
A mobilkommunikációban rádióhullámokat használunk az adatok vezeték nélküli átvitelére, melyek elektromágneses hullámok formájában sugározódnak ki az antennákból és terjednek a környezetben. A technológia ezen sajátosságaiból adódóan számos tényező befolyásolhatja a mobilhálózatok elérhetőségét, amelyek egyike sem számít hálózati hibának: - időjárási tényezők, tereptárgyak, épületek szerkezete, falainak vastagsága, az antennáktól, bázisállomásoktól való távolság, a hálózat terheltsége, azaz hány eszköz kapcsolódik éppen. A hálózatunkról részletesebben itt olvashatsz.
Amennyiben nem épül fel egy hívás vagy megszakad, vagy lekapcsolódik a telefonunk a mobilnetről az történhet a mobiltechnológia sajátosságaiból adódó környezeti okok miatt, ilyenek például az időjárási tényezők, tereptárgyak, épületek szerkezete, falainak vastagsága, az antennáktól, bázisállomásoktól való távolság, a hálózat leterheltsége, azaz hány eszköz kapcsolódik a hálózatra éppen. Ráadásul, ha a Yettel hálózatán kívülre telefonálsz, akkor megeshet, hogy a hívást fogadó hálózat problémái miatt kerül eldobásra a hívás. A mobiltechnológia sajátosságairól itt olvashatsz részletesebben.
Volte
A VoLTE technológia azokon a helyeken érhető el, ahol elérhető a 4G hálózat. Amennyiben nincs 4G hálózat, akkor a hívás 2G technológián épül fel.
Lefedettségi térképünk az alábbi linken tekinthető meg: www.yettel.hu/lefedettsegi-terkep
A hívás az adatcsomag keretet nem fogyasztja, a hívás által generált adatforgalmat a tarifacsomag hívás percdíjának megfelelően idő alapon számlázzuk.
A készülék kijelzőjén megjelenik a ’VoLTE’ felirat , illetve a hívásnaplóban jelöli, hogy az adott hívás 4G hálózaton történt.
A VoLTE elérhető több szolgáltató partnerünknél, bővebben itt olvashatsz róla: yettel.hu/volte-roaming
VoWiFi
Igen, bár a készüléken szabadon ki-és bekapcsolható, lemondásra is lehetőség van, az „XVOWIFI” kódszó elküldésével a 1744-es telefonszámra.
Nyílt internet elérés szükséges, static NAT megfelelő.
Nem, ha van egy nyilvános WiFi is internet kijárattal, vagy a nyilvános internet egyébként elérhető. HTTP PROXY: nem zavar, mert nem http forgalom a VoWiFi.
WiFi AP-on vagy tűzfalon (ha van) engedélyezni kell az IPSec miatt az UDP 500 és 4500 -as portot. Illetve szükséges az „IPSEC passthrough” beállítása (ilyenkor az a portokat is felengedi).
80-100 kbps / kliens (~10-12 kbyte/kliens) alapon elegendő számolni a leendő forgalmat az egyidejű hívások figyelembevételével.
Jelerősségre figyelni kell, mert készülék függően vált VoLTE-re. Gyenge WiFi esetén már érzékelhető romlás lehet a hangminőségben, amíg VoLTE-re nem vált át a készülék.
Készülékbeállítások
Az 5G technológia eléréséhez az alábbi feltételnek kell megfelelni:
Ha szeretnéd, hogy telefonod megfelelően legyen beállítva a Yettel szolgáltatásainak használatához (pl. internet, e-mail, SMS, MMS, stb), akkor válassz az alábbi lehetőségek közül és tudd meg mi szükséges a beállításhoz.
Hagyományos mobilok: Ha szeretnéd a beállításokat automatikusan lekérni hagyományos telefonodra (tehát nem okostelefonra), akkor SMS-ben vagy az online ügyfélszolgálatunkon keresztül is lekérheted. Készülékbeállítások lekérése mobilodra
További készülékbeállítások:
Voice Over LTE technológiával HD minőségű hanghívásokat tudsz bonyolítani 4G-n, de mobilinternet adatforgalom felhasználása nélkül, ami azt jelenti, hogy az erre képes telefonokkal hanghívást is indíthatsz azon a 4G hálózaton, amin eddig kizárólag netezés volt lehetséges.
Erről részletesebb információt weboldalunkon találsz.
Lépj be készülékeden a Beállítások menübe, majd válaszd a Kapcsolatok vagy Mobilhálózat opciót. Azon belül keresd a Hálózatválasztás vagy Mobilszolgáltatók lehetőséget. Alapesetben hagyjuk a készülékünket automatikus hálózatválasztáson a lehető leggyorsabb hálózati csatlakozás érdekében. Automatikus hálózatválasztás esetén a készülékünk a határátlépést követően automatikusan megkeresi a Yettel előfizetők számára az adott helyen biztosított külföldi hálózatot és automatikusan csatlakozik arra. Amennyiben ettől el szeretnél térni, akkor állítsd Manuális vagy Kézi hálózatválasztásra a kapcsolót vagy kapcsold ki az Automatikus hálózatválasztást.
Lépj be készülékeden a Beállítások menübe, majd válaszd a Kapcsolatok vagy Mobilhálózat vagy Adatforgalom opciót.
Azon belül keresd az Adatroaming kapcsolót, aminek a ki- vagy bekapcsolásával tudod szabályozni a külföldi internetelérést. Ha kikapcsolod, akkor az adatforgalom, (beleértve az e-mailt, webböngészést és értesítéseket) a WiFire korlátozódik.
Amennyiben internet problémát vagy egyéb hibát tapasztalunk érdemes azzal kezdeni, hogy kikapcsoljuk-bekapcsoljuk a készülékünkket, ez sok esetben megoldást jelent. Érdemes elvégezni egy készülék-kártya keresztcserét a hiba kizárása érdekében, SIM kártyánkat helyezzük át egy másik készülékbe és azon is teszteljük a szolgáltatást működését. Ezzel kiszűrhető, hogy a készülékünk vagy a SIM kártyánk hibája okozhatja a jelenséget.
Fontos, hogy készülékünkön mindig a legfrissebb szoftver legyen telepítve, mert a gyártó ezzel garantálja a hibátlan működést. Sok esetben nem a hálózat, hanem maga a szoftver lehet hibás.
Szintén nem hálózati hibának minősül, de rövid ideig kimaradást okozhatnak a területet kiszolgáló bázisállomásokon végzett karbantartás vagy modernizálási munkálatok. Ezt itt tudod ellenőrizni.
Ha rendszeresen hálózati hibát észlelsz, az alábbi csatornákon tudod bejelenteni:
A bejelentés előtt az alábbiakat gondold át, kollégáink is ezeket a kérdéseket fogják feltenni neked:
Hol tapasztalható a hiba? Lehetőleg pontos címet kell megadni. Ha helyszíntől függetlenül tapasztalsz problémát, akkor lehet SIM-kártya csere szükséges vagy a készülékedet kell megvizsgálni.
Mióta tapasztalható a probléma? Pontos dátum szükséges a hiba minél jobb feltérképezéséhez.
Korábban milyen volt a hálózat? A mostani állapothoz képest romlott a térerő vagy soha nem volt igazán jó a lefedettség.
Kültéren és/vagy beltéren tapasztalható a probléma? Az épület szerkezete nagy mértéken befolyásolhatja a lefedettség mértékét, fontos, hogy épületen belül és kívül mit tapasztalsz.
Mekkora a térerő kijelzés? Kültéri és beltérei adat is szükséges, hogy mekkora térerőt mutat a készülék.
Ingadozik-e a térerő?
Többen is tapasztaljátok a hibát?